Celebrity   »   Aktualności   »   Kalendarz Pirelli 2016 ze zdjęciami Anny Leibovitz zadebiutował w Londynie

Aktualności

rss

Kalendarz Pirelli 2016 ze zdjęciami Anny Leibovitz zadebiutował w Londynie

2015.12.01//  M. Kisiel
Kalendarz Pirelli został zaprezentowany prasie, gościom i kolekcjonerom z całego świata w Roundhouse, dawnym budynku przemysłowym, który był jedną z świątyń rocka w stolicy Wielkiej Brytanii w latach sześćdziesiątych.
43. edycja Kalendarza Pirelli została stworzona przez jedną z najbardziej znanych amerykańskich fotografek i portrecistek, Annie Leibovitz, która rozpoczęła pracę w lipcu tego roku w jej nowojorskim studio. Leibovitz jest również autorką zdjęć do Kalendarza Pirelli z 2000 r., w którym wystąpili tancerze choreografa Marka Morrisa. Zdjęcia do Kalendarza Pirelli w 2000 r. były pierwszymi aktami w jej karierze.
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016 Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016

Kalendarz Pirelli 2016 prezentuje 13 kobiet o wyjątkowych zawodowych, społecznych, kulturalnych, sportowych i artystycznych dokonaniach: aktorkę Yao Chen, pierwszą Ambasadorkę Dobrej Woli chińskiego UNHCR; rosyjską topmodelkę Natalię Vodianovą, założycielkę organizacji charytatywnej Naked Heart Russia; producentkę Kathleen Kennedy, przewodniczącą Lucasfilm i jedną z najbardziej wpływowych postaci w Hollywood; kolekcjonerkę sztuki i patronkę Agnes Gund (z wnuczką Sadie Rain Hope-Gund), emerytowaną dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku; tenisistkę Serenę Williams, numer jeden na świecie; liderkę opinii, krytyk i pisarkę Fran Lebowitz; Prezes Ariel Investments, Mellody Hobson, która wspiera projekty charytatywne w Chicago; reżyser Avę DUVERNAY, której filmy takie, jak Selma, były nominowane do Oscara za najlepszy film w 2015 roku; blogerkę Tavi Gevinson, założycielkę Style Rookie i internetowego magazynu Rookie; Irańską artystkę wizualną Shirin Neshat; artystkę, muzyka i performerkę Yoko Ono; piosenkarkę Patti Smith, jedną z najlepszych gwiazd rocka wszechczasów oraz aktorkę i stand-uperkę Amy Schumer.
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016 Kalendarz Pirelli 2016 - Premiera
Kalendarz Pirelli 2016

Kobiety należą do różnych grup wiekowych i środowisk i prezentują różne typy kariery. Podobnie, jak w przypadku pierwszych kilku kalendarzy z lat sześćdziesiątych, a ostatnio, w przypadku The Cal z 2002 roku Petera Lindbergha lub Patricka Demarcheliera w 2008 r. oraz Steve’a McCurry w 2013 w Kalendarzu nie ma nagości.
"Kalendarz z 2000 r. był ćwiczeniem w fotografowaniu aktów. To był prosty pomysł" – mówi Leibovitz. „W 2016 roku zrobiliśmy coś zupełnie innego, ale zamysł nadal jest prosty. Jest to klasyczny zestaw czarno-białych portretów wykonanych w studio”.
"Kiedy Pirelli skontaktowało się ze mną, chcieli, by odejść od przeszłości. Zaproponowali pomysł fotografowania wybitnych kobiet. Gdy już ustaliliśmy tę kwestię, celem było by przekaz był szczery. Chciałam by zdjęcia, pokazywały kobiety dokładnie takie, jakimi są, bez pozorów.
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016

Prezentację edycji 2016 wzbogaca specjalna dedykowana strona internetowa (www.pirellicalendar.com) zawierająca dedykowane treści: filmy, zdjęcia i wywiady, które opowiadają historię powstania Kalendarza. Z okazji wydania Kalendarza, stworzono materiał wideo, który prezentuje Kalendarz Pirelli 2016 Annie Leibovitz oraz wybór jej zdjęć, które zostaną dodane do obszernych materiałów archiwalnych, w tym kilku obrazów, które nigdy wcześniej nie były pokazywane. Materiały te – podzielone na dekady – tworzą przegląd pięćdziesięcioletniej ewolucji zwyczajów społecznych, od roku 1963 do dziś. Witryna składa się z trzech części: The Cal 2016, ikony i Time Machine. Zarówno sekcja "2016 Cal", która jest poświęcona najnowszemu wydaniu, jak i sekcja "Time Machine" obejmują zdjęcia z poszczególnych edycji oraz zbiór wideo z backstage’u podzielonych na dekady. Prawdziwa Wirtualna podróż przez ewolucję estetyki i obyczajów społecznych, nie tylko dzięki spojrzeniu najbardziej znanych fotografów na świecie, ale również poprzez komentarze, które pomagają umieścić w kontekście różnych okresów z perspektywy historyczno-politycznej.
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016

Można już podróżować online przez ostatnie lata, jak i lata 60, 70, czy 80, podczas gdy lata 90 i 2000 będą wkrótce dostępne. Digitalizacja i historyczna rekonstrukcja niektórych materiałów będzie stopniowo wykonywana przy udziale i wiedzy technicznej fotografa i kolekcjonera Amedeo M. Turello, który w przeszłości i wspólnie z Walterem Guadagnini, był kuratorem wystawy zatytułowanej "Forma e Desiderio – The Cal, Collezione Pirelli", pod patronatem miasta Mediolan i organizowanej przez GAmm Giunti i Palazzo Reale, który był miejscem wystawy. W sekcji Ikony można przeglądać biografie wielu gwiazd dziedzin takich, jak sztuka, kultura, rozrywka, moda, sport i muzyka: Roberto Bolle, Candice Huffine, Tommy Hilfiger, Marc Newson i wielu innych.
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016
Kalendarz Pirelli 2016

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Piękna modelka w zmysłowej czarnej bieliźnieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kalendarz Pirelli 2016 ze zdjęciami Anny Leibovitz zadebiutował w Londynie

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Celebrity   »   Aktualności   »   Kalendarz Pirelli 2016 ze zdjęciami Anny Leibovitz zadebiutował w Londynie